Povrchové úpravy Skácel s.r.o.
Paršovice 120
753 55 Paršovice
Drobečková navigace

Úvod > Lakování

Lakování

Lakování provádíme v přetlakové kabině Saima, která zároveň slouží i jako sušicí komora, kde se lakované dílce mohou vytvrzovat až při 60 °C. Veškeré lakované plošné dílce brousíme na moderní brusce Viet. Dokonalý povrch vám zajistíme jednak díky těmto moderním technologiím, ale také proto, že máme zkušený tým pracovníků s mnohaletou praxí, kteří se pravidelně vzdělávají.

Podkladní materiál pro lakování kuchyňských dvířek a nábytkových dílců používáme oboustranně laminovanou MDF desku, tl. 18mm.

1.jpg

 

Základní lak nanášíme ve dvou vrstvách v gramáži cca 220-250g/m2. Pod vysoké lesky používáme zásadně polyesterové barvy
Výhody oproti polyuretanovým barvám :

 • větší obsah sušiny
 • silnější nános
 • tvrdší a pevnější povrch

2.png

Broušení základních laků provádíme křížovým broušením, na speciální brusce „VIET“, vybavenou nejmodernější technologií. Hlavní přednosti strojního broušení - oproti ručnímu, spočívají ve vysoké kvalitě broušených dílců ( rovinnost povrchu – což u ručního broušení není technicky možné dodržet ).

3.png

Finální nástřik dílců provádíme v přetlakové kabině SAIMA, která zároveň slouží i jako sušící komora, kde lakované dílce můžou vytvrzovat až při 60°C. Laky používáme nejčastěji polyuretanové, s nánosem 200 - 220g/m2 u vysokých lesků. Obsluhu provádí lakýrníci s mnohaletou zkušeností.

4.png

Takto nalakované dílce dokončené do vysokého lesku nejprve strojně obrousíme, přičemž dokonale srovnáme nalakovanou plochu před leštěním.

5.png

Poté se dílce leští ručními leštičkami.

6.png

Všechny takto vyleštěné dílce opatříme voskovým ochranným filmem, který působí dlouhodobě i proti vnějším vlivům.

 7.png

 

Lakování dřeva, kovů i skla

Povrchové úpravy provádíme na těchto podkladech:

 • MDF desky pro výrobu kuchyňských dvířek a nábytkových dílců
 • masivní i dýhované dílce
 • obkladová skla za kuchyňské linky
 • kovové komponenty k nábytku
 • dveře a zárubně

 

Laky Sayerlack

Laky nám dodává renomovaná firma Sayerlack a my z širokého sortimentu vždy vybereme produkt, který bude pro vaše účely nejlepší. V naší nabídce mj. najdete:

 • Transparentní laky, které mají vysokou odolnost proti mechanickému poškození. Hodí se pro ochranu namáhaných ploch, např. stolových desek.
 • Akrylické laky, které zabraňují žloutnutí dřeva. Aplikujeme je na světlejší dýhy, jako jsou např. javor, bříza, smrk, ale můžeme i aplikovat na tmavší dýhy, např. americký ořech, dub a další.
 • Přírodní laky, laky s natur efektem, které napodobují přírodní dřevo a mají pouze 3 až 5 % lesku.
Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů